ASIM'IN NESLİ GENÇ MEMUR SEN İLE OKUYOR...


430 | 03.06.2019
| |

     Memur Sen ailemizin en büyük projelerinden olan Genç Memur Sen kuruluş yılı olan 2012 yılından bu yana ülkemizin genç dimağlarında iz bırakmaya devam ediyor. 

     "Medeniyetin yeniden inşası okumaktan geçer" düsturuyla yola çıkan Genç Memur Sen Sincan teşkilatımız, "Bir Bilenle Bilge Nesil" projesi kapsamında Sincan'da çeşitli liselerde okuyan yüzlerce gencimizi, ufuklarında yeni merhaleler açacak kitaplarla buluşturmuştur. Yoğun bir çalışma temposu ile Sincan'daki 14 liseden 25 danışman öğretmen ile "Hilal'in gölgesinde gülümseyen" toplamda 417 öğrencimizi kitapla kuçaklayan Genç Memur Sen Sincan teşkilatımız medeniyetin inşası yolunda büyük bir adım daha atmıştır. Ülkemizde ve İslam Coğrafyası'nda meydana gelen hiç bir olaya sessiz kalmayan genç teşkilatımız medeniyetin inşası konusunda da eylemsel duruşunu sergilemiştir.

      2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içerisinde Eğitim Bir Sen Ankara 6 Nolu Şube Başkanı'mız Uğur KOLSUZ'un da büyük desteklerini alan Genç Memur Sen Sincan Başkanı Maruf TOPRAK ve yönetimi 25 danışman öğretmen aracılığı ve katkısıyla 14 liseden toplamda 417 öğrencimize Muhammet Ali YILDIRIM'ın "Alemlere Rahmet Hz. Muhammed" ve Yavuz BAHADIROĞLU'nun "Malazgirt'te Bir Cuma Sabahı" adlı eserleri ulaştırılmıştır. Danışman öğretmenlerimiz aracılığıyla bu eserleri okuyan, analiz eden, tartışan ve bu eserleri özetleyen kompozisyonlar yazan öğrencilerimiz olağanüstü eserler ortaya koymuşlardır. Bu eserlerin değerlendirilmesi yapılarak dereceye giren öğrencilerimiz belirlenmiş ve bu güzel organizasyonu taçlandıracak bir programla dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edilmiştir.

       Sincan Öğretmenevi'de düzenlenen, Bir Bilenle Bilge Nesil Buluşması programımıza Sincan Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımıcısı Ramazan ÇAKIRCI, Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp BEYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Gürsel AVCI, Şube Başkanı'mız Uğur KOLSUZ, Genç Memur Sen Ankara İl Başkanı Bekir ENGÜL, Şube Müdürleri, projeye katılan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katılım sağlamışlardır.

        Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan programımız Genç Memur Sen Sincan Başkanı Maruf TOPRAK, Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp BEYHAN, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI ve Sincan Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK'ün konuşmaları ile devam etmiştir. Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edilmiştir. 

        Ülkemizde gençlere yönelik bu güzel çalışmaların çoğalması duasıyla; böyle bir projenin ortaya çıkmasına öncülük eden Genç Memur Sen teşkilatlarına ve bu büyük proje destek veren sendika yöneticilerimize, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz.

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top